Árnyéktűrő gyepszőnyeg

3,100 Ft

Kategória:

Az árnyéktűrő gyepszőnyegről

Az árnyéktűrő gyepszőnyeg kiváló választás olyan kertekben, ahol a bokrok és fák beárnyékolják a talajt.

Miért telepítsünk inkább gyepszőnyeget?

A gyepszőnyeg első látásra jóval drágább dolgonak tűnhet. Felmerül a kérdés: miért fektessek le geypszőnyeget, ha elég csak elvetnem a fűmagokat? Nos, erre több jó válasz is létezik. Egyik előnye a gyepszőnyegnek, hogy kevesebb idő kell neki ahhoz, hogy használni lehessen. Míg a magról vetett fűnek akár hónapok is kellenek ahhoz, hogy szép képet nyújtsanak, addig a gyepszőnyeg jóval kevesebb idő alatt, szinte már azonnal egy egészséges pázsit látnyányát nyújtja. A fűmagkeverékek sok rossz minőségű fűmagot tartalmaznak, ezzel szemben a gyepszőnyeg kizárólag kiváló minőségű fűmagokat tartalamaz. Másik előnye, hogy a gyepszőnyeg nem gyomosodik. A szakszerűen lefektetett gyepszőnyeg tömöttebb, mint a szétszórt fűmagok által kialakított pázsit, ezáltal a gyomok sem tudnak utat törni maguknak a fűszálak között. A gyepszőnyeg megvédi a talajt a nedvesség okozta erózióktól, a gyeptéglával borított talaj kevesebb nedvességet igényel. Jól látható, hogy a gyepszőnyeg látványban és minőségben is többet nyújt fűmagos társánál. Az árnyéktűrő gyepszőnyeg a füvesítéssel szemben pedig még az árnyékos, sötét helyeken is ugyanolyan szép látványt nyújt, mint a napsütötte gyepszőnyegek.

További gyepszőnyegek webshopunkban: Gyepszőnyegek, gyeptéglák

A gyepszőnyeg ápolása

A gyepszőnyeget azután érdemes nyírni, amint elérte a 8-cm feletti magasságotm általában gyepszőnyegek esetén ez hetente történik meg, így a rendszeres heti nyírás a javasolt. A gyepszőnyeget nyíráskor 3-4 cm-re érdemes visszavágni annak függvényében, hogy mekkor a szárazság. Nagy szárazság idején a túlságosan visszavágot gyeppszőnyeg károsulhat.

A gyepszőnyeg rendszeres öntözése elengedhetetlen. Az öntözés gyakorisága függ az időjárástól illetve a talaj összetételétől is. Hűvősebb, 15°C körüli hőmérséklet esetén a gyepszőnyeget elegendő ha hetente locsoljuk, míg nagy melegben a gyepszőnyeg öntözése akár kétnaponta is szükséges lehet. A gyepszőnyeg öntözésének legoptimálisabb időpontja a kora reggel.

A kezdeti trágyázás gyepszőnyegek esetén, általában 4-6 hónap után fejti ki hatását, ezután érdemes a gyepszőnyeg újratrágyázása. Trágyázáshoz, általános gyeptrágyát érdemes használni, amely gyepszőnyeg esetén is kíváló. Az esetben, ha a gyepszőnyeg gyomosodni kezdene, használhatunk gyomírtót, de figyeljünk, hogy kifejezetten erre a célra fejlsztett szelektív gyomírtót használjunk, amely nem károsítja gyepszőnyegét.

A gyepszőnyeg fektetése

Gyepszőnyeg fektetés előtt a talaj megfelelő előkészítése szükséges. Ez viszont nem különbözik az általános füvesítésnél megszokott megoldástól. Ebben az esetben viszont fontos a talaj gyökereztető anyaggal való kezelése a gyepszőnyeg fektetése előtt. Figyeljünk továbbá arra, hogy ne legyen a talaj vizes, mikor a gyepszőnyeget fektetjük. Fektetés után pedig a gyepszőnyeget, könnyű hengerrel érdemes meghengerezni.

A munkálatok elvégzése után a gyepszőnyeg mindennapi öntözése szükséges, de ne öntözzük meg túlságosan mert ebben az esetben a gyepszőnyeg gyökere elkényelmesedik. Fektetés után 2-3 nap mulva hengerezzük újra a gyepszőnyeget. Általában a gyepszőnyeg a fektetés után hozzávetőlegesen egy héttel vehető igénybe, amikor a gyökere már megerősödött.